7 września 2017

Damian Fedorowicz

Damian Fedorowicz

Prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej

 

Zawodnik zapasów styl klasyczny, działacz sportowy i biznesmen. Ze sportem zapaśniczym związany od dzieciństwa. Swoja sportową przygodę rozpoczął w MLKS AGROS Żary. Podczas lat spędzonych na macie zdobywał tytuły Mistrza Polski kadetów i juniorów. Był wicemistrzem i  dwukrotnie brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów.  Dwukrotny Zdobywca Pucharu Polski -2009 i 2012. W roku 2000 sięgnął po tytuł wicemistrza Europy Juniorów, a w roku 2012 był piątym zawodnikiem Mistrzostw Europy seniorów.

 

Po zakończeniu kariery sportowej aktywnie włączył się w działalność na rzecz rozwoju sportu zapaśniczego w kraju. Pełnił rolę członka Zarządu swojego macierzystego klubu, w którym dzisiaj piastuje funkcję Prezesa oraz w latach  2012-2016 był członkiem Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego. Damian Fedorowicz to biznesmen, który ma pomysł na przywrócenie splendoru i chwały polskim zapasom. Nie bojąc się ryzyka i stawiając wszystko na jedną kartę zainwestował swoje środki finansowe na realizację projektu życia. Jego nowatorska formuła rozgrywek drużynowych w zapasach stała się kontynuacją  jego życiowej pasji, jaką są zapasy.

 

PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza stała się wydarzenie sportowym na skalę światową. Cały zapaśniczy świat jest pod wrażeniem rozmachu i przebiegu tej inwestycji. PWPW KLZ rozwija się, a poziom organizacyjny i sportowy budzi podziw takich  z znakomitych  zapaśniczych postaci jak Aleksander Karelin, czy Prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej Tzeno Tzenow.