2 września 2017

Marcin Herra

Marcin Herra

Posiada doświadczenie w zarządzaniu dużymi wydarzeniami sportowymi. Realizował dwa turnieje Euro w Polsce – w piłce nożnej i ręcznej. Współwłaściciel firmy Evolutio.

W ostatnich latach, jako Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, odpowiedzialny za przygotowanie i realizację Mistrzostw Europy, Men’s EHF EURO 2016.

Od stycznia 2013 kierował Stadionem Narodowym w Warszawie. Dzięki opracowanej i wdrożonej strategii zarządzania Stadion Narodowy w 1,5 roku od przejęcia zarządzania przez kierowaną przez niego spółkę PL.2012+ stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce, co przełożyło się na osiągnięcie znacząco lepszych od oczekiwanych wyników finansowych i sklasyfikowanie Stadionu Narodowego w czołówce stadionów europejskich, takich jak Wembley, Stade de France, Amsterdam Arena.

Przed projektem Euro 2012 przez 13 lat pracował w sektorze paliwowym, gdzie m.in. pełnił funkcję Prezesa Zarządu największej spółki zależnej w Grupie Lotos. W latach 2006 i 2007 rozwijał swoją wiedzę w Shell Global Solutions. Pracował w wielu międzynarodowych projektach zarówno w Holandii jak i między innymi w Rosji, Serbii, Anglii.

W latach 2008–2012 odpowiedzialny za zarządzanie spółką PL.2012, która była głównym koordynatorem i organizatorem polskich przygotowań do Euro 2012. Projekt Euro 2012 uznawany jest przez ekspertów za jeden z najbardziej kompleksowych projektów realizowanych w Polsce w ostatnich 25 latach. Obejmował m.in. współdziałanie ponad 170 instytucji, zarówno publicznych jak i prywatnych, opracowanie planu przygotowań, tzw. Master planu, w zakresie przygotowań infrastrukturalnych (ponad 300 projektów inwestycyjnych) oraz Mapy Drogowej w zakresie zapewnienia odpowiedniej organizacji w przestrzeni publicznej.

Ukończył studia prawnicze oraz studia MBA oraz wiele kursów i szkoleń zarówno w Polsce jak i w środowisku międzynarodowym.